Anlaşmalı Boşanma Avukatı

 

Boşanma davası sürecinde birçok karışık bürokratik hamle ile uğraşmak gerekmektedir. Bu nedenle anlaşmalı boşanma avukatı tutarak işlerinizi çok daha hızlı bir şekilde çözebiliyor. Eğer anlaşmalı bir şekilde boşanmadığınız ve boşanma davanız red edildiği durumlarda 3 yıl içerisinde tekrar dava açılamamaktadır. Türkiye’de İstanbul boşanma avukatı bulmak çok zor değildir. Başta büyük şehirlerde olmak üzeri uzman avukat bulmak için internet üzerinden kısa süreli bir araştırma yapmak yeterli olacaktır. Boşanma avukatının tutulması olası hak kayıplarının da önlenmesini sağlamaktadır. Velayet konusu da çıkan diğer problemler arasındadır.

Avukat Tutmadığınız Zaman Karşılaşabileceğini olası Durumlar

  1. Velayeti alamama
  2. Maddi zarar uğrama
  3. Boşanamama
  4. Hak kaybına uğrama

Elbette avukat tutmadan da bu tarz davaları çözebilmeniz mümkündür. Fakat özellikle anlaşma olmadığı durumlarda çok daha zorlaşmaktadır. Bu karışık bürokratik işlemlerle uğraşılması bile insanları bezdirebilmektedir. Usul ve teknik açısından konusunda uzman avukatlar ile anlaşmak işlerinizi çok daha kolay çözmenizi sağlamaktadır. Boşanma konusunda da maksimum iletişim becerisi ile ayrılmak işinize yarayacaktır. Bu nedenle anlaşmalı boşanma avukatı tutmak iki tarafında işine gelecektir. Bu tarz durumlar erkek ve kadınların hak mağduriyetlerini en düşük seviyeye düşürecektir.

Siz de kendinizi bu tarz durumlara düşürmeyin. Özellikle barolarda yer alan ücretsiz danışmanlık hizmetleri sayesinde kendiniz için en iyi hizmeti tercih etme konusunda büyük bir yol kat edebilirsiniz. Bu tarz konularda yapacağınız doğru tercihler sayesinde gelecekte hukuki problemler ile karşılaşma olasılığınızı en düşük seviyeye indirebilirsiniz. Türkiye’nin her yerinde özellikle aile hukuku alanında çalışan avukatlar bulmak zor değildir. Bu tarz avukatları ile yapacağınız çalışmalar sayesinde kalıcı çözümler bulabilirsiniz. Aile kurumu ile ilgili alınan her karar ciddiyeti haketmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir