Aleyna Kaymaz, Avrupa şampiyonu oldu

Kızlar 15 ıslak altı 81 kiloda Aleyna Kaymaz koparma, silkme ve toplamda altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonluğuna ulaşmayı başardı. toy halterci üç ayrı kategoride Avrupa rekoru kırdı.

Kızlar 17 ıslak altı 76 kiloda Dilara Ucan koparmada gümüş, silkmede altın, toplamda gümüş madalya alarak Avrupa ikinciliğine ulaştı. 81 kiloda Nuran Yalçın koparmada dördüncü, silkmede ve toplamda bronz madalyaya ulaşarak Avrupa üçüncülüğü elde etti.

Milli sporcular, 7. günün nihayetinde dört altın, iki gümüş, iki bronz madalyanın sahibi olurken, toplamda 19 altın, 27 gümüş, 23 bronz kazanarak 69 madalyaya ulaştı.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Aleyna Kaymaz’ı ele geçirdiği başarıdan dolayı kutladı.

Taşpınar, “Koparma, silkme ve toplamda Avrupa rekoru kırarak üç altın madalyaya uzanan toy kardeşimizi, antrenörlerini ve kulübünü içtenlikle kutluyorum. Halter olarak özellikle altyapıda mühim başarılar ele geçirmek bizleri gururlandırıyor. Bu başarıları ele geçirmek hatri sayilir büyüklükte tek çaba ve özverinin sonucu. bendeniz sporcularımızı, onları yetiştiren antrenörlerimizi, kulüplerimizi ve teknik heyetimizi kutlama ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir