9 dil bilen Gineli Osman, yıllardır cami tuvaleti temizleyerek geçimini sağlıyor

Ülkesindeki iş savaştan kaçarak Türkiye‘ye gelen ve Eskişehir‘de 11 senedir hela temizliği yapan Gineli akademisyen Osman Toure (70), Türkiye’nin çok iyi olduğunu ve Müslümanlığı çok iyi yaşadığını ifade etti.

Vişnelik semtinde bulunan Alem Camii’nin tuvaletini temizleyen Osman Toure, Sanki tek Eskişehirli oldu. Cami cemaati ve milletçe tarafında çok sevilen Toure, evli ve 5 bebek babası. Gine’deki dahil harp ve çeteleşme olayları hasebiyle 11 sene evvel kaçarak Eskişehir’e gelen ve burada ‘Osman Ağa’ lakabı takılan Gineli öğretmen, yıllardır burada hela temizliyor. Yaptığı işten hoşnut olduğunu söyleyen Toure, yatsı ezanının derhal peşinden ise iki saat süresince spor yapmaya gidiyor. Sanki misal tek yaşayış sergileyen Osman Ağa, Türklerin Müslümanlığı çok iyi yaşadığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok iyi tek Müslüman lider olduğunu ifade ediyor.

“TÜRKİYE’DE ÇOK İYİ ADAMLAR VAR”

11 senedir burada Alem Camii’nde çalıştığını belirten Osman Toure, Türkiye’de çok iyi Müslümanların olduğunu belirtti. Toure, “Cami ve hela temizliği yapıyorum. ülkemiz maşallah Müslüman, hiç mesele yaşamadım. Sıkıntı yok. Türkiye’de çok iyi adamlar, çok iyi Müslümanlar var. Güne’de dil öğretmeniydim. 9 adet dil biliyorum. İngilizce, Fransızca hepsi var. Eskişehir’de oturuyorum 11 senedir. İstanbul, Ankara ve Eskişehir’de yaşadım. Her yatsı namazından ardindan da iki saat spor yapıyorum. Boks, koşu, barfiks hepsini yapıyorum, top oynuyorum. Ailem burada, kardeşlerim burada. O zamanlar Afrika çok problemliydi. Diktatörlük, harp çok kötüydü” dedi.

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÇOK İYİ ADAM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Müslümanlara yardım ettiğini ve çok iyi tek lider olduğunu söyleyen Gineli Öğretmen Toure, “Recep Tayyip Erdoğan’ın kafası çok iyi. erkek çalışıyor. erkek çok iyi adam. Erdoğan çok iyi adam. Maşallah. Çok çalışıyor ve çok iyi Müslüman. baş var çok iyi adam. Müslümanlara çok yardımı oluyor. erkek iyi Müslüman, Özgün tek Müslüman” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Haber Videosu: 9 dil iyi bilen Gineli Osman, yıllardır cami tuvaleti temizleyerek geçimini sağlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir