Dropshipping (Stoksuz e-ticaret) İle e-Ticaret Modeli

Günümüzde teknolojinin giderek gelişmesi sonucu yaygınlaşan internet ve sosyal ağ kullanımları, beraberinde insanların yaşam biçimlerinde de değişmelere sebep olmuştur. Dropshipping yani stoksuz e-ticaret işi de bu değişimler arasında en önemlilerinden olmaktadır. Çünkü günümüzde artık nerdeyse insanlar bütün ihtiyaçlarını internet üzerinden satın almaktadırlar. Buda doğal olarak yeni iş sektörlerinin doğmasına sebep olmuştur. Artık insanlar kendiişlerinin patronu olma derdindeler, bu düşüncede olanları birçoğu da e-ticaret işine yönelmektedir.

İnternet üzerinden para kazanmak artık günümüzde çok daha kolay olmaktadır. Fakat şunu da unutmadan söyleyelim ki hangi mecrada iş yapacak olursanız olun emeksiz sonuç elde edemezsiniz. Yani internet üzerinden ticarete de yönelseniz muhakkak kaliteli bir zaman ayırımı yapmalı ve emek harcamalısınız. Günümüz insanı için Dropshipping en uygun olan yöntemlerden bir tanesi olmaktadır. Günümüzün sadece ülkemizde değil bütün dünyada en popüler olan iş mesleklerinden bir tanesi konumundadır.

İnternetten para kazanmanın yolları arasında en kolay ve masrafsız yollarından birisi olan Dropshipping ile sizde çok az bir masrafla çok paralar kazanabilirsiniz. Bu e-ticaret yönteminin temel prensibi ise kesinlikle elinizde hiçbir ürün olmadan sizlere başka tedarikçilerin mallarını satma olanağı sunmasıdır. Böylece siz sadece ürünü satıyor ve ürününü sattığınız tedarikçiye haber ulaştırarak satılan ürününü alıcının adresine kargo yapması için yönlendiriyorsunuz. Yani kısaca sizin hiçbir zaman sattığınız ürünlerle fiziki bir temasınız olmamaktadır.

Dropshipping’in Faydaları Nelerdir?

  • Öncelikli olarak çok az bir sermaye ile bu işe başlayabiliyorsunuz. Herhangi bir dükkân açmanız, depo kiralamanız, eleman tutmanız gibi masraflı işlere bulaşmamaktasınız.
  • Anlayacağınız stoksuz e-ticaret sayesinde hiçbir yatırım yapmadan masrafa girmeden para kazanacaksınız.
  • Yine kendi satabileceğiniz ürünleriniz var ise onları da bu sayede siteniz üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Kendi ürünlerinizi yüklerken kesinlikle ikna edici açıklamalarda bulununuz.
  • Kalkışacağınız hemen her yeni iş fikri aynı zamanda birçok riskler barındırırken, Dropshipping herhangi bir risk barındırmamaktadır. Çünkü satamayınca elimde kalır diye korkacağınız bir malınız olmadığı gibi, satamayınca bu ay deponun kirasını nasıl ödeyeceğim gibi bir derdinizde olmamaktadır. İnternetten para kazanmanın yolları arasında en güzellerinden olan bu sistemde dikkat etmeniz gereken en önemli şey piyasayı iyi takip edebilmek ve en çok giden ürünleri sitenize yüklemek olmalıdır.
  • Stoksuz e-ticaret modeli ile oldukça geniş bir ürün yelpazesi seçeneğine sahip olmaktasınız. Çünkü stok tutmanız gerekmediği için daha çok sayıda ve çeşitte ürün satabilmektesiniz.
  • Herhangi bir ofis ya da depo açmanıza gerek kalmayıp evinizde oturduğunuz yerden para kazanabilmektesiniz.

Kendi Mağazanızı Kurun

Sizde kendi mağazanızı kurabilir ve çok hızlı bir şekilde ticaret hayatına başlayabilirsiniz. Dropshipping yöntemi ile satış yapmak için Platinum e-ticaret paketleri seçeneği ile artık kolayca kendi çevrimiçi mağazanızı çok kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Tamamen kullanımı kolay ve oldukça profesyonel bir görünüme sahip olan şablonlar ile sizde artık kolayca sitenizi hazırlayabileceksiniz. Elinizden geldiğince kurmuş olduğunuz mağazanızla birçok kanalda olmaya çalışın. Bunun için birden fazla çevrimiçi platformda olmanız gerekmektedir. Zaten günümüzde kendini dijital dönüşüme uyduramayanlar ve her platformda olamayanlar zamanla yok olmaktadır.

Bu yüzden hemen her türlü sosyal ağlarda stoksuz e-ticaret mağazanızla bulunmalı ve bütün insanlara ulaşmaya çalışmalısınız. Hemen her türlü sosyal ağlarda bulunun ve insanlara ulaşmaya çalışın. Fakat tüm bunları yaparken sizin için en önemlisi olan tedarikçilerinizi kesinlikle en iyisi olacak şekilde seçin. Size asla sıkıntı çıkarmasınlar ve satmış olduğunuz ürünleri en güzel şekilde paketleyerek en kısa sürede kargoya versinler. Çünkü sizi ayakta tutacak ve geleceğe taşıyacak olan ana unsurlar sizin tedarikçileriniz olacaktır.

Yoksa yaşanacak hemen her tür problemde müşteriler sizinle muhatap olacak ve her yaşanılan olumsuz olay sizin ticaret puanınıza negatif olarak yansıyacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir