Rabia Naz Komisyonu 18 ay sonra harekete geçiyor

Rabia Naz vatan 11 yaşındaydı. Giresun’un Eynesil İlçesi’nde yaşıyordu. 12 Nisan 2018’de evinin önünde yaralı olarak bulundu. Kaldırıldığı Görele hükümet Hastanesi’nde hayatını yitirdi.

Kızının ölümünün, kendisine tek zabita memurunun söylediği benzeri atlayarak intihar neticesi alana geldiğine inandirma olmayan baba Şaban Vatan, dogruluk mücadelesi ve hak arayışı dahil kismina girdi. kişisel çaba ve olanaklarıyla eriştiği bilgi ve bulguları yasamsal medyadan paylaştı. Kamuoyunun gündemine oturan ve Bir hayli iddianın alana çıkmasına neden var olan tahkikat ile alakalı TBMM’de komisyon kuruldu.

Baba Şaban Vatan, kızının ölümünün derhal peşinden haklar mücadelesi başlattı.

KOMİSYON ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Rabia Naz vatan başta olmak üzere kuşkulu bebek ölümlerinin araştırılması ve bu konuyla alakali alınması koşul olan tedbirlerin belirlenmesi emeliyle kurulan TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ Araştırma Komisyonu, çalışmalarına başladı.

Komisyon, Perşembe bugünü yapacağı toplantıda çalışma takvimini belirleyecek. İl dışına çıkma kararı da alan komisyon, evvel gezisini Rabia Naz Vatan’ın hayatını yitirdiği Giresun’un Eynesil kazasina yapacak. Komisyon azaları burada Rabia Naz Vatan’ın ölümüne ait incelemelerde bulunacak, Ayrı olarak baba Şaban vatan ile o asama görevde bulunan güvenlik görevlileri ve avukatlarla görüşecek.

Baba Şaban Vatan, hanelerinin önünde yaralı bulunduktan ardindan hastanede hayatını yitiren kızının, araç çarpması neticesi can verdiğini ileri sürmüştü. (DHA)

İLGİLİ HABERRabia Naz nasıl öldü?Rabia Naz nasıl öldü?

baba Çocuk güvenlik Giresun intihar Meclis Perşembe zabita TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ
nihayet güncelleme: 14:26 29.10.2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir