Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin eski ve mevcut il başkanlarıyla buluşuyor

Yapılacak toplantıyla alakalı bilgi veren AK Parti Bursa kent Başkanı Ayhan Salman, Bursa’da kent başkanı olarak görevli var olan Şevket Orhan, Mehmet Tunçak, Hayrettin Çakmak, Nagip Vardar, Sedat Yalçın ve Cemalettin Torun ile birlikte toplantıya katılacaklarını söyledi.

Açılış konuşmasını AK Parti genel reis Yardımcısı ve Örgüt Başkanı İstanbul mebus Erkan Kandemir’in yapacağını bilgisini veren İl Başkanı Sayhan Salman, “Daha ardindan da Cumhurbaşkanımız ve AK Parti genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan konuşacak” dedi. Ayhan Salman, toplantıya katılanların görüş ve önerilerinin de değerlendirileceği toplantının Sual ve yanıtlar ile ayni ritimde devam edeceği söyledi.

“Ak Parti milletin partisidir”

Ayhan Salman, sağlam tek istişare kültürüne sahip var olan AK Parti’de her kademede görev alanların tek hedefinin kuvvetli tek ülkemiz olduğuna vurgu yaparak şunları da söyledi, “AK Parti, kardeşliğin, vefanın ve dayanışmanın partisidir. Cumhurbaşkanımızın da her fırsatta dile getirdiği benzeri partimiz şahısların değil milletin partisidir. Milletimizin bize emanet ettiği davayı sahiplenmek ve en yükseğe çıkarmak amaciyla üstlendiğimiz görevlerde en iyi olanini yapmanın çabası içerisindeyiz. Bizler amaciyla asıl olan, medeniyet, kültür, tarih ve kalkınma davamızın ayakta kalması ve güçlenmesidir. Şahıslar istikbal geçer ama dava her vakit hep baki kalır. AK Parti amaciyla politika budur. bunun benzeri kalmaya da ayni ritimde devam edecektir. AK Partide görev alan bütün Örgüt mensuplarımız amaciyla evvel ‘Milletim’ ardindan partim en sonda ‘ben’ gelir. Bizler biliyoruz ki birlik ve beraberlik içinde olursak karşımızda duracak hiçbir güç yoktur! Ülkemizin güvenliğinden ekonomisine civarindan her alanda ağırbaşlı tek dönemden geçtiği şu günlerde; yaptığımız istişarelerin, toplantılarımızda alana konan görüşlerin Sahiden çok ama çok kıymetli olduğuna inanıyorum. Bugüne civarindan şehrimizde İl Başkanlığı görevini üstlenen çok kıymetli evvelki asama kent başkanlarımızla birlikte Cumhurbaşkanımızın daveti üstüne yarın (bugün) Ankara’ya gideceğiz ve görüşlerimizi partimizin en görevli uzuvları ile paylaşacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir