Konya Pedagog ve Oyun Terapisti Mevla Karakaş

Bir bilim dalı olan psikolojinin geçmişi yaklaşık 125 yıldır ve bu süre içerisinde psikoloji bilim insan ve hayvan davranışlarını inceleyerek bu davranışlarla bağlantısı olan psikolojik sosyal ve biyolojik süreçler ortaya koymaya çalışmıştır. Psikolojinin bir meslek olarak gelişimi ise özellikle son 50 yılda olmuştur. Psikoloji bilgilerinin kişilerin sorunlarını çözmesi için kullanılması ile psikolog olmak bir meslek haline gelmiştir. Psikoloji çok farklı dallara ayrıldığı için psikologların da alt alanları göre bilgiyi kullanılması değişmektedir. Psikolog olan kişinin sözel dil becerisinin yüksek olması, analiz yapabilmesi, mantıklı düşünebilmesi, empati yapabilmesi, araştırmaya yakın olması gibi üstü yetenekleri ve özel becerileri olmalıdır. Amerika ve Avrupa’da 1990’lı yıllarda ve ülkemizde ise 2010 yılı sonrasında ise Psikologların bir alt birimi olarak Pedagoglar ve Terapistlerde, insan ilişkileri için görev almaya başlamış durumdalar. Konya Pedagog ve Terapist için hizmet veren Mevla Karakaş sayesinde, kolaylıkla bir çok sorunun üstesinden gelme şansına sahip olacaksınız.

Konya Pedagog İle Çocuk ve Oyun Terapisi

Bu sorunlara çözümler üretilmektedir psikoloji tanımından yola çıkarak soluk olan kişinin davranışlarla bağlantılı biyolojik sosyal psikolojik süreçleri incelediğini söylemek yanlış olmayacaktır. Terapist olan kişi danışmanın yaşantısı ile ilintili olan davranış bozukluklarını ortaya koymak için bazı testler teknikler özel yöntemler geliştirmektedir. Elindeki bulgular ışığında da kişinin sorunlarına ya da davranış bozukluklarına çözüm yolları bulmaya çalışmaktadır. Günümüzde çok geniş alanında çalışma imkânı bulan psikologların özellikle emniyet, adliye, danışmanlık merkezleri, sosyal hizmetler merkezleri, klinik ve hastane gibi ortamlarda çalıştıkları görülmektedir. Konya Çocuk ve Oyun Terapisi için Uzman Pedagog Mevla Karakaş ile çocuklarınızın gelişim sürecinde oluşabilecek durumlarına karşın, gerekli tedbirleri bu sayede alabilecek ve uygun terapileri yapmış olacaksınız.

Konya Aile Danışmanı ve Pedagog

Eğer ortada bir sorun var ise burada tam olarak sorunları bilmek ve çözüme ulaştırmak gerekmektedir. Halk arasında aslında psikolog kavramına çok da sıcak bakılmadığı söylenebilir. Bazı hoş olmayan kelimeler hem danışan hem danışman için kullanılarak olumsuz bir bakış açısı geliştirilmiştir. Ancak içinde bulunan tüketim çağı kişileri terapi almaya yöneltmektedir. İşte bu nedenle sizinde terapi ihtiyacınız olabilir ve bu terapileri çekinmeden almanız gerekecektir.

Terapiler ile ilgili detaylı bilgiler almak için https://www.mevlakarakas.com.tr linkini tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir