Lise nakil sonuçları açıklandı! LGS 1. nakil sonuçları sorgulama sayfası….

Lise birinci atama neticeleri açıklandı. Sonuçların derhal peşinden hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler LGS 2. atama tercihleri ise 5 – 8 Ağustos’ta yapacak. atama tercihleri döneminde de hiçbir yere yerleşemeyen öğrencilerin 19 – 23 Ağustos tarihleri arasında kent / kaza atama komisyonlarına başvurmaları gerekecek.

LGS NAKİL SONUÇLARI

LİSE NAKİL TARİHLERİ

Yerleştirmeye esas 2. atama seçenek başvuruları 5-8 Ağustos’ta yapılacak. Yerleştirmeye esas 2. atama sonuçlarının 10 Ağustos’ta duyurulmasıyla merkezi olarak yürütülen anne yerleştirme zamani tamamlanacak. Her atama döneminde öğrenciler, her gruptan en çok üç (üç) mektep tercihinde bulunabilecekler.

NAKİL TERCİHLERİNİ KİMLER YAPABİLİR?

⦁ imtihanla öğrenci alan okullardan birine yerleştiği halde dahada üst tercihlerinden birine yerleşmek isteyenler
⦁ mahalli yerleştirme ile istediği tercihlerden birine yerleşmiş ama imtihanla öğrenci alan tek okula yerleşmek isteyenler
⦁ mahalli yerleştirme ile yerleştiği okulu değiştirmek veyahut merkezi yerleştirme ile öğrenci alan okullara yerleşmek isteyenler
⦁ Hiçbir tercihine yerleşmemiş olanlar
⦁ İlk yerleştirme döneminde seçenek yapmamış olanlar

NAKİL TERCİH İŞLEMLERİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

⦁ Her atama döneminde öğrenciler her gruptan en çok üç mektep seçenek edebilecekler. tek başka ifade ile; mahalli yerleştirme amaciyla en çok 3, merkezi yerleştirme amaciyla en çok üç ve pansiyonlu okullar amaciyla en çok üç seçenek yapılabilecek.
⦁ atama başvuruları süreçlerinde hususi okullarda da kayıt ve atama işlemleri yapılabilecek
⦁ atama tercihleri döneminde istek eden öğrenciler “ Mesleki Eğitim Merkezleri”ni de seçenek edebilecekler
⦁ İstediğiniz okulda boş kontenjan olup olmamasına bakmaksızın seçenek yapabilirsiniz.
⦁ İlk yerleştirme döneminde her hangi tek okula yerleşmiş iseniz, atama tercihleri döneminde istediğiniz okullardan birine yerleşemezseniz dahada evvelki okulunuzda kayıtlı olmaya ayni ritimde devam edersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir