Bekçilik sınavı ne zaman? 2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı sınav takvimi…

MEB ve zabita Akademisi web ortamında bekçilik sınavı ile alakalı heyecanla beklenen takvimi açıkladı. Takvimle birlikte adaylara bilgilendirme de yapan MEB, imtihana gelirken adayların yanlarında iki adet kara uçlu Mermi kalem, silgi ve kalemtraş bulundurmaları gerektiğini açıkladı. Ayrı olarak imtihana adaylar şeffaf şişe içinde su getirebilecekler. Peki bekçilik sınavı ne zaman? İşte 2019/2. asama Çarşı ve semt Bekçiliği Yazılı imtihan takvimi..

BEKÇİLİK SINAV TAKVİMİ: SINAV NE ZAMAN?

Adaylar imtihan giriş Dokümanlarını 05 Temmuz 2019 tarihinden bu yana www.meb.gov.tr web adresinden alabilecek. Bekçilik sınavı 13 Temmuz cumartesi bugünü yapılacak. imtihan sualleri ve cevap anahtarları 16 Temmuz 2019 tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr veyahut http://odsgm.meb.gov.tr web adresinden yayımlanacak. imtihan netice verileri ise 07 Ağustos 2019 tarihinden bu yana erişime açılacak. Ayrı olarak unutmayın, eğer imtihana itiraz edecekseniz Sual ve yanıtların yayınlanmasını izleyen iki vakit içinde yapmalısınız. Zira süresi geçtikten ardindan yapılan itirazlar ile adayın T.C. kimlik numarası, imza, yol tarifi ve ekinde dekontu olmayan arzuhal ile yapılan itirazlar dikkate alınmayacak.

BEKÇİLİK SINAVINA GİRMEDEN ÖNCE DİKKATLE OKUYUN

MEB imtihan öncesi yaptığı ilanda adayların özellikle imtihan giriş Dokümanlarını ve kimliklerini yanlarında bulundurmaları gerektiğini açıladı. izahta şöyle denildi;

– “Adaylar sınava, imtihan giriş dokümanı ve olabilitesi çok kimlik vesikalarından birisi (T.C. kimlik
numaralı nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, geçerlik süresi süre gelen pasaport veyahut sürücü
belgesi) ile gireceklerdir. imtihan giriş dokümanı ve olabilitesi çok kimlik dokümanı yanında olmayan adaylar imtihana alınmayacaktır.
– Nüfus cüzdanlarını değiştirmek amaciyla nüfus müdürlüklerine müracaat yapan, nüfus
cüzdanları nüfus müdürlüklerince alınan adaylar, nüfus müdürlüklerince kendilerine verilen
fotoğraflı ve imzalı veyahut mühürlü belli tek süre kimlik belgesi/ kimlik kartı istek dokümanı ile sınava
alınabilecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir