Kraliyet gelini Meghan Markle için “Ahlaksız” diyen Trump, iddiaları yalanladı

bu erken İngiltere ziyaretine başlaması beklenen AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump, İngiliz gazetesi The Sun’a verdiği mülakatta ses kayıtları olmasına karşın Prens Harry’nin eşi Sussex Düşesi Meghan Markle’a “Ahlaksız” dediğini inkar etti.

“KUTUPLAŞTIRICI, anne adayi DÜŞMANI”

İngiltere Kraliyet ailesine katılmadan evvel ABD’de oyunculuk yapan Meghan Markle, Donald Trump’ın konuşmalarını ve politikalarını tenkit eden tek isimdi. Markle Ayrı olarak 2016 başkanlık seçimlerinde de Demokratların adayı Hillary Clinton’a desteğini açıklamış, Trump amaciyla ‘kutuplaştırıcı’ ve ‘kadın düşmanı’ demişti.

“AHLAKSIZ OLDUĞUNU BİLMİYORDUM”

The Sun röportajında Trump’a Meghan Markle hakkındaki görüşleri sorulduğunda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı “Bilmiyordum. Ne diyebilirim ki? Ahlaksız olduğunu bilmiyordum” dedi. Trump Ayrı olarak Markle’ın İngiltere Kraliyet ailesine katılmasından dolayı hoşnut olduğunu da söyleyerek Markle’ın ‘çok iyi tek prenses’ olacağını ifade etti.

SÖZLERİNİ İNKAR ETTİ

Cumartesi bugünü The Sun gazetesinin internet sitesinde röportajın mevzubahis bölümünün ses kaydı yayınlandı. Trump’ın röportajda söylediği sözleri inkar etmesi üstüne çok sayıda medya mensubu ifadelerin kayda alındığını hatırlattı

TWITTER’DAN AÇIKLAMA YAPTI

sektör akşamı Twitter’dan tek ileti paylaşan Trump, “Meghan Marke’a Katiyen ‘ahlaksız’ demedim. yalan havadis basınının ürettiği tek şey ve bu sefer kötü yakalandılar!” dedi.

PROGRAMINA KATILAMAYACAK

Sussex Düşesi Meghan Markle, Prens Harry ile evli ve çiftin evvel bebekleri Mayıs ayında doğdu. Markle annelik izninde olduğu amaciyla Trump’ın İngiltere ziyareti esnasında Kraliyet ailesi programlarına katılması beklenmiyor. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Trump 2016 seçimleri öncesi düzen eden münakaşa programında da Demokrat rakibi Hillary Clinton’a ‘ahlaksız kadın’ demişti.

BBC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir