Adana’da korkunç kaza! Acemi sürücü kaldırımda oturan iki kadını böyle ezdi

Adana’da ehliyetsiz kadın sürücü fren adina gaza basınca kaldırımda oturan iki ihtiyar kadına çarparak feci şekilde ölmelerine neden oldu. talihsiz kaza anı güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

alinan bilgiye göre, kaza, ortada Yüreğir ilçesi, Selahattin Eyyubi semtinde alana geldi. İddiaya göre S.K. adli kadın araç direksiyonu eğitimi amaciyla bay arkadaşının hafif ticari aracını kullanmak istedi. S.K. tek vakit aracı arkadaşı yanındayken sürmeye ayni ritimde devam etti. ama S.K. heyecanlanıp fren adina gaza basınca araç direksiyonu hakimiyetini kaybedip kaldırımda oturan akraba var olan Münevver Can ve Raziye Can’a çarpıp park halindeki araca sıkıştırdı.

talihsiz kaza sonrası çevredeki vatandaşlar derhal yardıma koştu. Kadın sürücü şok olmuş halde araçtan inerken tek kişi ise arabaya binip aracı art alarak kadınları sıkıştığı yerden kurtardı. Kadın sürücü ise çarptığı kadınlara bakıp fenalık geçirdi. Bu anlar ise güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

KADIN SÜRÜCÜ TUTUKLANDI

aynı zamanda vatandaşlar polise ve sağlık ekiplerine havadis verdi. olay adina gelen ambulanslarla iki kadın hastaneye kaldırıldı ama bütün müdahalelere karşın kurtarılamadı. olay adina gelen zabita de kadın ve bay arkadaşını zabita merkezine götürdü. Burada kadının ehliyetsiz olduğu alana çıkarken, bay kişi aracı kendisinin kullandığını iletti ama güvenlik kamera kayıtlarından aracı kadının kullandığı tespit edildi. Kadın sürücü iki kişiyi öldürmekten derhal sevk edildiği adliyede nöbetçi barış karar hakimliği tarafından tutuklandı. İki kadın ise yakınları tarafından toprağa verildi.

Münevver Can’ın eşi İbrahim Can eşinin ve tek akrabasının kaldırımda otururken tek hiç sebebinden hayatını kaybettiğini, aracının sahibinin kapı komşuları olduğunu ama şikayetçi olduğunu söyledi.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir