Soldado ve Dirar, Otizme Dikkat Çekmek İçin Tenis Oynadı!

Fenerbahçeli futbolcular Roberto Soldado ve Nabil Dirar, Sporben Otizm Aileleri Gençlik ve Spor takimi Derneğinin örgütlü ettiği tenis gösteri maçında korta çıktı. Otizme farkındalık emeliyle gerçekleştirilen organizasyona, Fenerbahçeli futbolcuların yanı sıra, sportif direktör Damien Comolli, otizmli bireyler, aileleri, spor ve iş dünyasından davetliler katıldı.

“BU İNSANLARIN İLGİYE İHTİYACI VAR”

Roberto Soldado, çok üzücü görüntüler izlediklerini dile getirerek, “Hem Nabil ayni vakitte da benim amaciyla burada olmak hatri sayilir büyüklükte tek keyif. Bu insanların ilgiye ihtiyacı var. Çocukların gayretlerini görmek memnuniyet verici. güç tek hastalıktan laf ediyoruz ama çabalayarak ne civarindan iyi olunabildiğini görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

“BURADA OLMAK BÜYÜK BİR KEYİF”

Nabil Dirar da insanların bu hastalığı dahada çok tanıması gerektiğini vurgulayarak, “Sizlerle burada olmak bizim amaciyla hatri sayilir büyüklükte tek keyif. İnsanlar bizim sayemizde belki de bu hastalığı belli tek süre dahada tanıyacaktır. Soldado’yla birlikte tek tenis maçına çıkacağız ve belli tek süre olsun huzur verip onların yüzünde gülümseme oluşturmak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir