“Cumhur İttifakı Dağılıyor” İddialarına Bahçeli’den Sert Yanıt

ulusalci devinim partisi genel Başkanı hükümet Bahçeli “Cumhur İttifakı dağılıyor” iddialarına reaksiyon gösterdi. Bahçeli yaptığı açıklamada, “Cumhur ittifakı Türk milletinin takdiri ve ufuk bayrağıdır. Cumhur İttifakı etrafında vızır vızır fitne kazısı yapanlara hemide sırtımız dönük ayni vakitte da kapımız örtüktür. karar ve kanaatimiz odur ki, Cumhur İttiakı’na itinayla ve ehemmiyetle sahip çıkılmalı” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle;

Türk milletine dayatma ve şantaj bugüne civarindan sökmemiş, bundan ardindan da sökmeyecektir. Kutuplaşmayı besleyip bileyenlerin, siyasi kundakçılığın markası olarak bilinenlerin uzlaşma görüntüsü altında ülkemize kast etme gayretleri titiz ve duyarlı hiçbir gözden kaçmamaktadır. Mutabakatın adresi zillet değil, cumhurdur.

“MHP-AK PARTİ içinde SOĞUKLUK VAR İDDİASININ MAKSADI BELALIDIR”

ulusalci devinim partisi ile AK Parti arasında soğukluk veyahut ara varmış benzeri iddialarda bulunanların mayası bozuk, karakteri bulanık, maksadı belalıdır. ulusalci devinim Partisi’nin esas tercihi Cumhur İttifakı’nın yaşaması ve yaşatılması doğrultusundadır. Cumhur İttifakı’nın hisarlarında acep gedik açar mıyız diye dört tek koldan üzerimize gelenlere karşı ne tavizimiz ne de tamahımız olacaktır.

“CUMHUR İTTİFAKI MANŞETLERLE KURULMAMIŞTIR”

Cumhur İttifakı manşetlerle kurulmamıştır. Cumhur İttifakı çürük ve kiralık aydınların telkinleriyle var olmamıştır. Cumhur İttifakı ülkemiz karşıtlarının tesiriyle de hayat bulmamıştır. 15 Temmuz gecesi yeşeren, 7 Ağustos Yenikapı’da yükselen, 16 Nisan Halkoylamasında amaçlari çizilen, 24 Haziran seçimlerinde birlikteliğini perçinleyen, 31 Mart seçimlerinden de güçlenerek çıkan Cumhur İttifakı Türkiye’yi geleceğe taşımalıdır. Bizim esas tercihimiz, ulusal ve stratejik hedefimiz budur.

“BAŞKA İTTİFAK ARAYIŞLARINA İHTİYAÇ YOKTUR”

Başka ittifak arayışlarına Kuşkusuz gereksinim yoktur. Kaldı ki bunun için neden de olmayacaktır. 29 Nisan sendromunu canlı tutup partimizden İzah geleceğini söyleyen, ittifakın biteceğini belirten  us ve ahlak fukaraları tek sefer dahada duvara toslamışlardır.

31 Mart seçimleri öncesi “Kürdistan’da kazanacağız, batı da AK Parti ile MHP’ye kaybettireceğiz” diyen bölücülerle ülkemiz İttifakı nasıl sağlanacaktır? Coğrafi ve bölgesel seviyede ittifak arayışlarının sonu bize göre mahsurlu, tehlikelerle doludur.”

“İSTANBUL SEÇİMLERİNDEKİ SİS PERDESİ KALDIRILMADI”

İstanbul seçimlerine de değinen Bahçeli şunları kaydetti: “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimlerindeki sis perdesi, şaibe örtüsü, kuşku örgüsü Daha kaldırılabilmiş değildir. çok seçenek Kurulu’nun vereceği (kesin) karar uzadıkça doğal olarak spekülasyonlar çoğalmakta, karşılıklı atışma ve anlaşmazlıklar çığırından çıkmaktadır. Artık laf ve görev çok seçenek Kurulu’nundur. ulusalci devinim Partisi İstanbul’da seçimlerin yenilenmesinden yanadır. Bu konudaki tutarlı ve içten çağrılarımız bilinmektedir.

Türkiye’nin maruz kaldığı sorunların gittikçe ağırlaştığı, Hem de içinden çıkılmaz tek aşamaya geldiği bugünkü nazik ortamda, demokrasinin erdemlerine, hukukun ilkelerine, ulusal iradenin hükmüne her biri saygı duymak mecburiyetindedir.

Dünyanın en hatri sayilir büyüklükte Türk şehirinin üstüne hile ve usulsüzlüklerin gölgesi Katiyen düşmemeli, düşürülmemeli, bunun için fırsat verilmemelidir. bu konuyla alakali mesuliyet evvela çok seçenek Kurulu’nundur.

ulusalci devinim Partisi çok seçenek Kurulu’nun alacağı karara maşeri vicdana ahenk gösteren olması kaydıyla tabiki saygı gösterecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir