Poliüretan Söve ve Çıta

Poliüretan kullanım alanını son yıllarda giderek geliştiren yapı malzemelerinden biri olarak anılmaya başlamıştır. Kalitesi ve uygun fiyatlı olması sayesinde bireylerin beğenisini toplayan ürün kartonpiyer poliüretan modellerive çıta uygulamaları ile iç dekorasyonlarda değerlendirilebilmektedir. Farklı desenlerde üretimi yapılabilen poliüretan için temizlik kolaylığı gibi artı özellikleri de sayılmaktadır. Bunların yanı sıra malzeme anti bakteriyel olmak açısından da pek çok yapı malzemesini arkasında bırakmaktadır.

Yapıların dış cepleri geçmiş zamanlarda ısı yalıtımına karşın farklı malzemeler ile kaplanmaktaydı. Son yıllarda dış cephe tasarımlarında ve kaplamalarında poliüretan söve tercih oranları da giderek artmaktadır. Dış cephe için ayrıcalıklı alternatiflere sahip olan poliüretan söve sadece renkleri ile değil modelleri ile de kendini göstermektedir. Çünkü ürünün üzerine; dama, sarmaşık ya da oymalı figürler işlenebilmektedir. Üstelik malzeme yalıtım olarak da oldukça iyi sonullar vermektedir. Kullanıcılar poliüretan söve sayesinde kış aylarında doğal gaz ya da ısınmak için tercih ettikleri enerji kanyaklarının tüketimini büyük oranda azaltacaklardır.

Poliüretan Söve ve Çıta Uygulaması

Poliüretan söve ve çıta uygulamaları kullanıcıların tercih ettikleri sisteme göre gerçekleştirilmektedir. Bu alanda öncelikle dış tasarımlardan bahsetmek doğru olacaktır. Binaların dış tasarımlar klasik türde yapılabilmektedir. Bu türlerde kapı pervazları, pencere ya da balkon kenarları belli edilmektedir. Poliüretan söve kullanımlarında bu alanlar için farklı renkler de farklı desen seçenekleri de tercih edilebilmektedir. İsteyen ev sahipleri poliüretan malzemesi ile büyük alçı görünümlerini de evlerinin dış tasarımlarına ekletebilmektedir.

Duvar çıtaları da son zamanlarda kendine daha çok uygulama alanı bulan tasarım sistemlerinden biridir. Gerçek çıta kullanmak yerine bu işlem için ana malzemesi poliüretandan üretilen özel çıtaları tercih etmek oldukça uygun fiyat sağlamaktadır. Ayrıca evin içinde kullanılan poliüretan temizlik artısı ile beraber gelmektedir. Çıta uygulamaları için farklı renklere boyanabilen poliüretan montesi için uygun yapıştırıcıların kullanımı yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra malzemenin kalitesi küçük çiviler ile işlemlerin sağlamlaştırılmasına da olanak tanımaktadır. Üstelik çıtaların kesim işlemleri bir hayli pratik şekilde, maket bıçakları kullanılarak ev ortamında halledilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir