Pratik Şekilde Kıble Yönü Tespiti

Yakın zamanlara kadar kıble yönü tespiti için farklı yöntemler kullanılıyordu. Ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte ve özellikle internet alt yapısının çeşitli alanlarda kullanımı neticesinde kıble yönü tespiti de bundan nasibini aldı. Artık kıble yönünüzü oturduğunuz yerden ister masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdan, isterseniz cebinizdeki mobil telefonlar ile kolayca bulabileceksiniz.

Kıble yönü bulma siteleri ile artık kıble cihetini tespit etmek çok kolaylaştı. İşyerinizin, evinizin veya bulunduğunuz konumdaki binanın çatısına kadar inip kıble yönü çizginizi alabilmektesiniz. Bunun en güzel örneğini kiblebulma.com çalışmasında bulabilirsiniz.

Siz de kıble acaba ne tarafta sorusu/sorunu ile uğraşmak istemiyorsanız, sizin yerinize kıble yönünüzü bulan kiblebulma.com çalışmasını ziyaret edebilirsiniz. Bu sistem ile bulunduğunuz konumun kıble açısını alabileceğiniz gibi, aynı zamanda mevcut konumuzun kıble yönü çizgisini alabileceksiniz.

Bilgisayar veya mobil cihazlarınızda konum bilgisini açık tuttuğunuzda veya gerekli izinleri verdiğinizde sistem direkt olarak sizin koordinatlarınıza konumlanarak size kıble çizginizi ve aynı zamanda pusula için kıble açınızı vermektedir. https://www.kiblebulma.com adresini ziyaret ile kıble yönü ve kıble açı değerini kolaylıkla alabilirsiniz. Arzu ederseniz dünyanın onbinlerce önemli şehrine ait kıble açı değerleri ile kıble yönlerini buradan alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir